Bahçeşehir Teog Açık Uçlu Soru Modeli

2017 2018 Eğitim öğretim yılı ile birlikte Teog sınavında açık uçlu soru dönemi başlıyor. Örneğin Matematik dersinde 2 adet açık uçlu soru sorulacak ve öğrenci işlemleri yaparak sonucu bulup sonucunu optik uygulama kağıdına sayı olarak kodlayacaktır. Kısaca test sınavında soruyu çözemeyen bir öğrenci sallayarak doğru cevabı bulma olasılığı vardı. 2 soru için bu uygulama sallayarak bir öğrencinin cevabı bulma olasılığı ortadan kalktı.

ekibi olarak bizlerde bu doğrultuda öğrencilerimizle kavram haritası ve işlem sırası becerisi kazandırarak doğru cevaba hatasız ulaşabilmeleri adına eğitim programlarımızı buna göre düzenlemekteyiz. Soru modelleri üzerinde yapacağımız örnek çalışmalarla öğrenciler kazanacağı deneyimlerle açık uçlu soru onlar için avantaj sağlayacak.

Sizlerde Teog hakkında bilgilenmek ve örnek soru modelleri üzerinde çalışarak öğrencinizin sınavda fark yaratmasını istiyorsanız bizlerle iletişime geçebilirsiniz… If a practice can’t be justified on its own terms, then the task for children and adults alike isn’t to get used to it, but to question, to challenge, and, if necessary, to resist